
Pomysł na wygodną kurtkę chodził za mną już od dłuższego czasu. W wakacje 2021 roku udało się stworzyć prototyp, w którym chodzę prawie codziennie niezależnie od pory roku. I powiem Wam szczerzę, że ja te kurtkę uwielbiam. Jest trochę jak wygodna bluza tylko zamiast kaptura ma stójkę, która idealnie chroni szyję przed wiatrem.
Kurtka świetnie wygląda i do spódnicy i do spodni. Latem jest świetna na chłodniejsze wieczory. Gdy przychodzi jesień wkładam pod nią ciepły sweter, a gdy będzie zupełnie zimno kurtka mieści się pod gruby płaszcz.
Moja kurtka powstała z materiału, który pewna młoda mama kiedyś kupiła by szyć z niego torby. W związku z pojawieniem się dzieci zaczęło brakować czasu, plany się zmieniły i postanowiła tkaniny puścić w świat.
Kolejne kurtki powstały już z zasłony, narzuty, materiału, który miał być płaszczem czy kuponu wełny leżącego w domowej szafie od lat. Jak zawsze więc w szyciu nowych rzeczy kierujemy się założeniami mody cyrkularnej i zasadami zerowaste.
Zrealizowane kurtkowe projekty możecie obejrzeć w galerii i lookbooku, a także na naszych social mediach IG i FB.
Każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju, każda jest szyta w małej podwarszawskiej pracowni przez krawcową z długoletnim doświadczeniem.
Czy wiecie, że samo wykrojenie materiału i uszycie kurtki zajmuje średnio 6 i pół godziny? Dokładny czas mocno zależy od materiału, bo każdy z nich szyje się inaczej. W związku z ilością pracy jakiej wymaga każda z kurtek postanowiliśmy, że będziemy je szyć w opcji na zamówienie. Raz na jakiś czas będą się pojawiać pojedyncze gotowe sztuki dostępne od ręki ale jednak mocno zależy nam byście dostawali kurtki dokładnie dopasowane do Was, w Waszym rozmiarze i wybranych kolorach. Takie, z których będziecie zadowoleni i będziecie chcieli w nich chodzić tak jak ja - cały czas :)
Tu znajdziecie zdjęcia dostępnych materiałów bazowych, dodatki i rozmiary dogadujemy indywidualnie.
- Cena kurtki bawełnianej to 436 PLN, wełnianej 596 PLN.
- Wszystkie kurtki szyjemy na wiskozowej podszewce.
- Termin realizacji to około 3 tygodni.
- Standardowo szyjemy w rozmiarach S,M,L (damskich i męskich) ale możliwe są modyfikacje i indywidualne zmiany formy.
- Chętnie uszyjemy kurtkę także z Twojego materiału (a może starego płaszcza, w którym już nie chodzisz? )
- Żeby zamówić swoją kurtkę napisz do mnie na kontakt@potrzebne.pl
Pamiętaj, że kolor, który widzisz na swoim ekranie może nie być dokładnie taki sam, jak kolor materiału w rzeczywistości. Staramy się odwzorowywać go na zdjęciach najwierniej jak się da, jeśli masz wątpliwości czy to na pewno taki materiał/kolor jak chcesz poproś nas o wysłanie próbki.
Materiał nr 1
Pistacjowa bawełna impregnowana, taka jak wiosenny na trencz. Przeleżała dłuugi czas w szafie i czeka na swoją szansę. Kurtka z niej będzie lekka i klasyczna. Świetnie sprawdzi się na różne okazje.
Materiał nr 2
Cienka wełna idealna na wczesną jesień, wiosnę i zimne letnie wieczory. Świetnie nadaje się też na spódnicę.
Materiał nr 3
Wełna, grubości jak na marynarkę czy żakiet, też znudzona leżeniem w szafie. Nie starczy jej na wnętrze stójki i odszycia w środku więc dodatki innych materiałów będą koniecznie. Mam już na nie swoje pomysły :)
Materiał nr 4
Piękny mięsisty wełniany koc, też do połączenia z innym materiałem:
Materiał nr 5
Drugi wełniany koc, ten bardziej lejący i miękki jak dzianina. Kurtka z niego będzie Cię miło otulać jak ciepły sweter.
Materiał nr 6
to tak na prawdę dwa materiały, które idealnie do siebie pasują a każdego z nich jest za mało na to by uszyć kurtkę tylko z niego. Tu trzeba będzie pokombinować i zrobić coś bardziej szalonego. Może cały rękaw z tego wzorzystego sztruksu? a może połowę przodu?
Obydwie tkaniny to bawełniany sztruks o grubych paskach. Jeden pochodzi z szafy osoby, która zajmowała się szyciem. Drugi ze sklepu, w którym sprzedawane są materiały nie wykorzystane w produkcji przez duże firmy czy szwalnie.
Materiał nr 7
Bawełniany plusz z długim włosiem, który znalazłam w sklepie z odzieżą używaną. Od razu wpadł mi w oko. Być może dlatego, że gdy byłam dzieckiem w moim domu wisiały podobne zasłony a może przez ten ciepły miodowy kolor?
jestem pewna, ze kurtka z niego to będzie HIT :)
Materiał nr 8
Mięsisty sztruks w piękne duże kwiaty. Miał być obiciem fotela ale plany się zmieniły i trafił do mnie. Kurtka może powstać tylko z niego lub można go połączyć z innym kolorem.
Materiał nr 10
Cienka wełna, która przeleżała lata w szafie Martyny z Nożyczki Pracownia Artystyczna. Kurtka z niej będzie lekka, idealna na letnie wieczory czy jako bluza lub marynarka.
Materiał też świetnie nadaje się na spódnicę, spodnie czy spódnicospodnie.
Materiał nr 11
Brązowa wełna średniej grubości. Na wiosenno-jesienną kurtkę w sam raz. Z bliska widać, że kolor nie jest jednolity. To melanż ciemnego brązu, rudego i odrobiny szarości.
Jeśli nie ma tu materiałów, które by Cię przekonywały ale wiesz, że chcesz mieć swoją kurtkę od nas to nic straconego. Napisz do nas wiadomość, a sprawdzimy jakie mamy możliwości i pomożemy znaleźć tkaninę z historią, która będzie do Ciebie pasować.