o co chodzi z tą regulowaną gumką?
6.jpg


Regulowana gumka, regulowana gumka, powtarzamy trochę jak mantrę w naszych opisach spódnic. Dlaczego nie po prostu gumka? i jak można ją regulować?

Instytucję regulowanej gumki zobaczyłam po raz pierwszy w ciążowych spodniach i się nią zachwyciłam. Jeszcze bardziej zachwyciłam się nią w ubraniach dziecięcych i zachwycam cały czas bo u mnie same chudziaki w rodzinie i jak im porządnie tej gumki nie ściągnę to wszystkie spodnie im spadają. 

Gdy poznałam jej funkcjonalność zaczęłam zazdrościć :) i marzyć o tym, żeby mieć właśnie taką regulowaną gumkę w moich spódnicach.

Jak to działa?

Dzięki odpowiednio wszytej gumce, która ma w sobie dziurki oraz dwóm guzikom można regulować ile tak naprawdę tej gumy w pasie potrzebujemy. Wystarczy wyciągnąć odpowiednią ilość gumki i zaczepić o guzik.

Najlepiej ściągać gumkę i zaczepiać taką samą jej ilość na obu guzikach. Dzięki temu gumka będzie jednakowo ściągnięta z obu stron a spódnica będzie się układać symetrycznie.


Nasze spódnice uszyte są tak, że materiał z przodu zebrany jest na stałe paskiem. Nad kieszeniami zaczyna się pasek na gumkę, tam też od wewnętrznej strony znajdziecie guzki, o które możecie ją zaczepić.

Co to daje?

Idealne dopasowanie i swobodę. 

W każdym opisie spódnicy zaznaczamy dwie szerokości w pasie:

  • szerokość po maksymalnym rozciągnięciu gumki - to daje informację przez jakie biodra przejdzie spódnica.
  • szerokość bez ściągania gumki - to z kolei mówi o tym jaki jest wyjściowy obwód w pasie. Do podanej wartości spokojnie można dodać 5-7 centymetrów i spódnica nie powinna za bardzo uciskać. Tu jednak każdy ma też swoją strefę komfortu więc jeśli nie jesteś pewne zawsze możesz do nas napisać i spytać o radę albo wybrać spódnicę większą :)

Jeśli Twoje wymiary są mniejsze to znaczy, że spódnica jest dla Ciebie dobra. Jedyne co musisz zrobić to ściągnąć gumkę i zaczepić na guzikach.

Tak naprawdę za każdym razem gdy zakładasz naszą spódnicę możesz ją dopasować do siebie dokładnie tego dnia. Jeśli masz ochotę na noszenie spódnicy w talii wystarczy bardziej ściągnąć gumkę. Jeśli bardziej na biodrach trochę poluźnić. Jeśli wiesz, że czeka Cię obfita kolacja nasza spódnica to też idealny wybór.

To co ja jeszcze osobiście bardzo lubię w tym rozwiązaniu to to, że mogę zmienić spódnicę o co najmniej rozmiar. Mam tak, że moja waga nie jest stała. Zmienia się na przykład z porami roku. Kończy się to tym, że w niektóre spódnice zapinane na suwak kupione w lato, zimą już się nie mieszczę. W naszych spódnicach nie ma tego problemu. Zimą czuję się w nich tak samo swobodnie jak latem. Wystarczy tylko założyć grube rajstopy i halkę pod spód. Ale o halkach napiszę Wam następnym razem :) 


na zdjęciach spódnice nr 43 i 44

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl